Skip to content
Home News Rusza budowa apartamentowca tam gdzie mieszka motyl modraszek

Rusza budowa apartamentowca tam gdzie mieszka motyl modraszek

Thursday | 26 July, 2012

ROC Rezydencja Twardowskiego Sp. z o.o., spółka zależna ROC Developments, firmy deweloperskiej z kapitałem irlandzkim, rozpoczyna w tym tygodniu budowę swojej pierwszej krakowskiej inwestycji mieszkaniowej. Przy ul. Pietrusińskiego, przy jednym z wejść na teren Parku Skałek Twardowskiego, zamieszkałego przez wiele gatunków roślin i zwierząt, m.in. motyli modraszków, powstanie kameralny apartamentowiec z 24 mieszkaniami, o powierzchniach od 38 m2 do 114 m2.  Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie także 18 miejsc postojowych w garażu podziemnym i kilkanaście komórek lokatorskich. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 6 800 zł brutto za m2 i są oferowane w harmonogramie płatności 10/90 (90% ceny jest płatne dopiero po zakończeniu budowy). Części wspólne deweloper planuje zagospodarować zielenią z elementami małej architektury. Głównym atutem inwestycji – jak podkreślają przedstawiciele dewelopera – jest harmonijne połączenie życia w centrum miasta z bliskością natury oraz wysoka jakość materiałów budowlanych  jakie zostaną wykorzystane podczas budowy. Działka, na której w tym tygodniu rozpocznie się budowa, jest położona w odległości ok. 1,5 km od Rynku Głównego.

Generalnym wykonawcą inwestycji Rezydencja Twardowskiego, która zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2014 r., jest firma Stolmar z Tęgoborza. Budowę finansuje BRE Bank Hipoteczny, a sprzedaż prowadzi biuro Leach & Lang Property Consultants z siedzibą przy ul. Sławkowskiej 6.

„Jest to nasza pierwsza inwestycja w Krakowie, do której długo się przygotowywaliśmy, wcześniej realizując projekty w mniejszych miastach kraju – Rybniku, Namysłowie czy Kluczborku,” mówi Michael Herlihy, prezes ROC Developments. „Zdajemy sobie sprawę, że rynek krakowski jest niezwykle konkurencyjny, jesteśmy mimo to przekonani, że nasza inwestycja, jaką jest ten kameralny apartamentowiec w świetnej lokalizacji, oferowany w niewygórowanych cenach, trafi w niszę na rynku, ” dodaje prezes Herlihy. ROC Developments ma za sobą wieloletnie doświadczenie deweloperskie zdobyte na irlandzkim rynku. Firma jest obecna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej już od 2005 r., realizując w czeskiej Pradze wieloetapowy projekt mieszkaniowy Zlicinsky Dvur.

Mieszkania w Rezydencji Twardowskiego będą oferowane w tradycyjnym standardzie deweloperskim, dodatkowo jednak prowadząca sprzedaż firma Leach & Lang oferuje możliwość wykończenia wnętrz według życzenia klienta. „Obecnie już co trzeci kupujący mieszkanie decyduje się zlecić nam wykończenie wnętrz, traktując to jako tańszą alternatywę od udręki z własnym fachowcem,” mówi Tom Leach z Leach & Lang, firmy prowadzącej sprzedaż wielu inwestycji deweloperskich w całym kraju.

Addition of real estate

Property data

Property types
Type of offer
Province
District / city
Municipality / district
Street
Building number
Premises number
Number of rooms
Surface
Description
Price
Currency

Contact information

Company name
* Name
* Surname
* E-mail
* Phone
I consent to the processing of my personal data by Polo Group Thomas Leach, 8/4 Garncarska St., 31-115 Krakow, NIP: 6762284832 for the purpose of contacting me regarding Leach & Lang Property Consultants' offer.
I declare that I have read and accept the following Privacy policy.
I agree to receive electronically commercial information, including marketing content from the area of real estate marketing within the meaning of the Act of 18 July 2002 on the provision of electronic services.